fbpx

Mariusz Czarnecki


Kreatywny fotograf
Fotografia ślubna i okolicznościowa

Kilka słów o Mnie

Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat

Wyznaję zasadę, że w życiu dobrze jest robić to co się kocha a fotografia mi na to pozwala.

Z pracy mam wielką frajdę, bo każde zlecenie jest dla mnie wyzwaniem, które staram się realizować za każdym razem jeszcze lepiej, dążąc do perfekcji.

Podczas swojej pracy staram się ze wszystkich sił zachować dyskrecję, by niemal być niewidocznym.

Zdjęcia nie powinny być zbyt bardzo reżyserowane. Idealnie jest gdy Goście i Bohaterowie Dnia przestają mnie zauważać… taj, jakby mnie w ogóle nie było. Takie zdjęcia są cudowne i szczere.

Dzięki temu mogą zupełnie swobodnie i spontanicznie cieszyć się kolejnymi chwilami, a ja mogę robić niewymuszone, a przez to – wyjątkowe zdjęcia.

Praca dobrego fotografa polega głównie na przewidywaniu. Chcę być ułamek sekundy szybszy niż rzeczywistość. To pomaga mi zdecydować jaki fragment sceny zarejestrować, pod jakim kątem, z jaką głębią ostrości, w jaki sposób ustawić się do zastanego w danym miejscu światła, ludzi, tła i wreszcie – kiedy nacisnąć spust migawki. Piękno kryje się wszędzie, bardzo często w najzwyklejszych sytuacjach – trzeba jedynie umieć je znaleźć. Za każdym razem staram się tego dokonać i zachować to piękno w zdjęciach.

 


„Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko”

Henri Cartier-Bresson

Szczegóły oferty fotograficznej

Sprawdź cenę i wolny termin
/!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.